Két amerikai reklámszakember ... kampányt indított a palackozott víz ellen. Csak az Egyesült Államokban 28 milliárd palack ivóvizet vásárolnak meg, amelyek kiszerelése, szállítása és forgalmazása már önmagában is jelentős környezeti terhelést jelent, nem beszélve a kiürült PET palackok által okozott további problémákról” (IPM, 2009, március) Lásd: www.tappening.com. Nem lenne a dolog nagyon amerikai, ha nem kezdenek rögtön gyártanai és árulni sokszor használható vizes palackokat Thing global, Drink local felirattal. Reggel megtöltöd, azt' viszed magaddal.
Ezzel együtt az állítás igaz! Most amikor brutális válság van, lehetőségünk van átgondolni a beidegzéseinket, és keresni a lehetőségeket az önkorlátozásra, a fogyasztásunk minimalizálására. Úgyhogy én is elhagyom a palackozott vizeket! Helyes kancsó az asztalon, benne víz, aztán lehet töltögetni. És többé nem kell cípelnem a boltból kartonszám az ásványvizet, győrögetni azokat az undorító palackokat a kukába. Szakértőnket megkérdeztem, és azt mondja a pesti víz rendben van. A buborékot meg nélkülözni fogom, mert szódát csinálni lusta vagyok. És vendéglátó ipari egységekben is csak sima vizet kérek, ha nem adnak, hát bojkottálom. 8Vagy sört iszom.) Ha belegondolok az ásványvizhiszti is csak az utóbbi húsz év gyümölcse, addig jól megvoltunk nélküle.
És még egy érv: „Elgondolkozott már azon hogy miért is műanyag palackból iszik vizet, és nem a csapból? A palackban ugyanolyan víz van, amit a csapból is ki tudnánk engedni! Budapesti viszonylatban egyetlen köbméter vízért 484 forintot fizetünk. Ebből maga a víz csak kétszáz forintba kerül, az összeg többi része a Csatornázási Műveket illeti. A vezetékes víz még így is olcsó: ugyanennyi, azaz ezer liter Tesco vízért 29 ezer forintot kellene fizetnünk, Evianból pedig kiskereskedelmi áron 312 ezer forint egy köbméter”. Forrás: http://ivoviz.info/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=27
Utolsó kommentek